תשלום מיסים בגין מכירה וקניית דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עפאפ23

  נשלח ע"יעפאפ23 14:27, 15 בפברואר 2015

  שלום רב. לפני כחמש שנים אבי ביצע שינויי בשייכות הדירה שלו. והעביר על שמי 50% מהדירה שלו. אבי עדיין בחיים ומתגורר בה. בנוסף ברשותי וברשות אישתי דירה נוספת. אנו מתכננים למכור את הדירה (המשותפת) ולרכוש דירה אחרת במקום. במקרה כזה האם אני צריך לשלם מס? אם כן איזה מס?. במידה וצריך לשלם מס, האם יש אפשרות לשנות את שיוך הדירה של אבי (להחזיר לו את החצי שלי). האם גם לאחר תהליך זה אצטרך לשלם מס? האם יש פרק זמן של צינון? תודה

  השב
 • 16:55, 17 בפברואר 2015

  עפ"י הוראות התיקון לחוק מס שבח, הנך נחשב כבעלים של יותר מדירה אחת, לכן יחול עליך מס שבח בעת מכירת דירתך המשותפת עם אשתך ובנוסף יחול עליך מס רכישה בעת רכישת דירה אחרת, אם כי ניתן לבדוק אפשרות לפיה יחולו מסים מופחתים במידה ותוכיח כי לאשתך כין כל חלק בזכויות שקבלת מאביך ומתנהלת בינכם הפרדה רכושית. מכל מקום, לא תוכל להחזיר את "מתנה" לאביך ללא חיוב במס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.