מכירת זכות בקבוצת רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 11:05, 19 בפברואר 2015

  שלום רב, שאלתי היא , האם מכירת זכות בקבוצת רכישה , דינה כדירת מגורים מבחינת תשלום מס שבח על הרווח? (העבודות בפועל עוד לא התחילו, אך ניתן להעביר את הזכות לרוכשים פוטנציאלים עם רווח). תודה...

  השב
 • 19:47, 19 בפברואר 2015

  אבי שלום. מכירת זכות לקבלת דירה במסגרת קבוצת רכישה ממוסת במס שבח כמכירת נכס מקרקעין רגיל, ולא כדירת מגורים, מהסיבה שהדירה עדיין לא נבנתה. על כן לא תהנה מפטור ממס שבח וגם לא ממס מוטב לינארי. אחוז המס שתצטרך לשלם תלוי במועד רכישת הזכות. ככל שהזכות נרכשה בשנה האחרונה, תחוייב במס של 25% על הרווח שהפקת, לאחר ניכוי הוצאות המוכרות עפ"י דין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.