• יוסי

  נשלח ע"ייוסי 21:20, 19 בפברואר 2015

  בתי רכשה זכויות לדירה בקבוצת רכישה מועד הרכישה מאי 2013 במועד זה בתי היתה רווקה ולא היתה לה דירה נוספת במועד הקנייה בדצמבר 2013 בתי נישאה - לחתן המיועד היתה דירה בבעלותו במועד הנשואים הזוג חתם על הסכם ממון אשר עיקרה לבתי אין חלק בדירה כמו כן בתי לא רשומה כבעלים על חלקיי דירה הדירה הנרכשת על ידי בתי נימצאת בהליך בנייה עתידה להסתיים בעוד שנתיים שאלתי לאחר טופס 4 אשר בהמשכו הדירה תימכר האם יכול על הרווחים מס שבח ואם כן כיצד יחושב תודה

  השב
 • 21:50, 22 בפברואר 2015

  יוסי שלום. לאחרונה התפרסם פסק דין הקובע כי מקום בו בבעלות כל אחד מבני זוג דירות מגורים לפני נישואיהם וקיימת בינהם הפרדה רכושית ובני הזוג לא מתגוררים בדירתו של אחד מהם, אזי כל אחד מהם ייחשב כבעלים של דירה יחידה בעת מכירתה והוא זכאי לפטור ממס שבח במכירתה. עם זאת הדבר נתון לשיקול דעת מנהל מס שבח והראויות שהובאו בפניו להוכחת ההפרדה הרכושית וכל עניין נבחן לגופו. מכל מקום, בעניין מכר דירה יחידה שנרכשה מקבלן יש להמתין 18 חודשים ממתן טופס 4 על מנת לזכות מהפטור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.