הנחת מס שבח לנכה ברכישת דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אזולאי שושנה

  נשלח ע"יאזולאי שושנה 09:55, 24 בפברואר 2015

  בעלי נכה לאחר ארוע מוחי קשה ונאלצנו לעבור לדירה מתאימה. מכרנו ורכשנו דירה עם גישה נוחה שמתאימה לנכה. מאחר והוא פגוע קשה בהבנה (חולה אפזיה) החלטתי לרשום את הדירה על שמי, מה שמתברר כטעות (אנחנו נשואים 46 שנים ואני זו שמטפלת בו) וברור לי שכל רכושנו בלאו הכי משותף לשנינו במידה שווה, ושכל המכירה והרכישה נעשתה לטובתו ובתום לב היה ברור לי שנקבל הנחה במס רכישה, מתברר שזה לא כך. לא ברור לי מדוע אין אפשרות להוסיפו כרוכש?, הוא הרי יגור בדירה החדשה שהיא גם שלו.

  השב
 • 14:52, 26 בפברואר 2015

  ששונה שלום. אציין כי ההנחה מגיע לנכה שרוכש את הזכות בעצמו או יחד עם בן זוגו, ולא כשבן הזוג רוכש לבדו. מכל מקום ההנחה ניתנת לנכה ששיעור הנכות שלו עולה 75% ותינתן רק פעמיים בחיי הנכה. עם זאת, יש הגיון בטיעון שלך ועל כן, בנסיבות אלה, אמליץ לך להגיש השגה על ההחלטה ולנמק את טיעונייך. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.