זכויות בנכס - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 21:56, 1 במרץ 2015

  שלום רב, שאלתי היא האם כשילד קיבל בירושה 1/6 מדירת מגורים (הילד מעל גיל 18) האם כשהוא ירצה לקנות דירה נוספת היא תחשב כדירה שניה לצורך חישובי מס? לתשובתכם אודה.

  השב
 • 10:53, 3 במרץ 2015

  דינה שלום, זכות בדירה שחלק בה אינו עולה על 1/3 לא נחשבת כדירה נוספת. עם זאת יש הגבלה למכר דירה כזו בפטור ממס במידה והיא התקבלה שלא בדרך ירושה מהורה אשר זו הייתה דירתו היחידה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.