עסקה בין צדדים קשורים, משפחה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 21:18, 3 במרץ 2015

  שלום, ברצוני למכור את חלקי בדירה, 50%, לאחי. האם מס שבח ירצה סימוכין למחיר שבו תבוצע העסקה ? בגין העסקה אני צפוי להיות זכאי להפסד ממס שבח, ואחי בחבות של מס קנייה, עבור רכישת מחצית מהדירה ?

  השב
 • 12:39, 17 במרץ 2015

  דני שלום. כל עסקה אמורה להיות המדווחת למשרדי מיסוי מקרקעין ובה יש לפרט את סכום תמורה. למנהל מיסוי מקרקעין יש סמכות להתערב ולפסול שומה במקרה בו סכום התמורה נמוך ממחיר השוק, ולקבוע מחיר המשקף את מחיר הנכס בשוק חופשי. במידה והנך מוכר את כל זכויותיך בדירה והדירה נחשבת דירה מזכה, וזו דירתך היחידה אתה זכאי לפטור ממס שבח רק אם תמכור את הדירה לצד ג' שאינו קרוב משפחה. במכירת דירה לאח שלך תחוייב במס שבח מלא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.