• איילה

  נשלח ע"יאיילה 22:26, 5 באוקטובר 2013

  קנינו לפני שנה דירת 4 חדרים עם היתר בניה של 60 מ"ר בנינו אותם ומכרנו לפני חודש את הדירה בשל חובות כבדים כשפנינו עם טופס מס שבח הפקידה שאלה מהיכן היו מקורות המימון לקנית הדירה { זו דירה ראשונה שלנו ויחידה} מה מס שבח מעונין לראות האם קיבלנו מתנה מהורים? האם דירת יחיד לא פטורה ממס שבח? איננו יודעים מה לעשות!! אנא הדריכו אותנו.

  השב
 • 23:03, 5 באוקטובר 2013

  איילה שלום. החוק קובע מס' סייגים לקבלת פטור ממס שבח במכר דירה, גם אם לאדם זו דירתו היחידה והוא לא מכר במהלך תקופת 4 שנים שחלפו כל דירה אחרת בפטור, בין יתר הסייגים, מדובר על דירה שהתקבלה במתנה, אזי יש להמתין תקופת צינון מסוימת, הקבוע בחוק.
  מכל מקום בטופס הבקשה לפטור ממס שבח (בעמוד 3) על כל מוכר דירה להשיב על שאלת מקורות המימון במידה ולא חלפה תקופה של 4 שנים ממועד רכישת הדירה. סעיף זה נועד לברר האם מקור הכספים ששימשו לרכישת הדירה הנו ממתנה. חשוב לציין כי גם קבלת חלק מתמורת מחיר הדירה במתנה יכול להתפרש ע"י משרדי המיסוי כקבלת כל הדירה במתנה. מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בנושא שייצג אותכם מול רשויות המיסוי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.