העברה ללא תמורה מהורים לבנם והעברה ללא תמורה מבן להורים לאחר 5 שנים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 17:18, 11 במרץ 2015

  העברנו את הדירה הקטנה שלנו לבננו הבגיר לפני 5 שנים, כדי שנוכל לקנות דירה גדולה יותר ללא מס רכישה. כעת הבן מבקש להתחתן . האם הבן יוכל לבצע העברה ללא תמורה חזרה אלינו ? אנחנו רוצים למנוע טענות של האישה לזכויות בדירה. האם ניתן לעשות זאת ?

  השב
 • 12:44, 17 במרץ 2015

  חנה שלום. העברת מתנה חזרה עשויה לחייב אתכם במס הן על העסקה הראשונה והן על השנייה, מאחר והדבר מעיד על כך שאין זו מתנה. לכן לא מומלץ. ניתן לפטור את "הבעיה" עם הכלה החדשה באמצעות הסכם ממון שיחתמו - בנך וכלתך לעתיד.

  תגובה
 • 23:13, 7 באפריל 2015

  חנה שלום. לא ניתן להעניק חזרה דירה במתנה לנותן המתנה. הדבר עשוי להפרש כעסקת מתנה פיקטיבית העלול לגרום להטיל מס על שתי העסקאות . ניתן לפתור את בעיית בת הזוג באמצעות הסכם ממון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.