העברת זכויות בין יורשים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 08:50, 16 במרץ 2015

  שלום, הוריי הורישו לי ולשלוש אחיותיי דירה (אחות אחת נפטרה עוד לפני עריכת הצוואה אז הוריי הורישו את חלקה לחמשת ילדיה). אחות נוספת הינה חסויה ולה העניקו הוריי זכות מגורים עד ליום מותה. לאחר מותה, נמכור את הדירה. עד היום הדירה טרם נרשמה בטאבו. בימים אלה, אנו רוצים לרשום את כל זכויות היורשים בדירה בטאבו. חמשת ילדי האחות המנוחה מעוניינים להסתלק מהעזבון לטובת אחת היורשות בתמורה לקבלת סכום. שאלתי היא, האם עליי לשלם מס רכישה/שבח על התמורה שאני נותנת להם בתמורה להסתלקותם? אם כן, כמה? הפיצוי עומד על 250,000 ש"ח בסה"כ (50,000 ש"ח לכל אחד).

  השב
 • 23:34, 7 באפריל 2015

  רחל שלום. הסתלקות מעזבון תמורת כסף נחשבת כעסקת מכר לכל דבר ועניין במיסוי מקרקעין. על כל אחד מהם יחול מס שבח או פטור מתשלומו, בהתאם לנסיבות של כל אחד ואחד. על מנת שאוכל להשיב לך תשובה מלאה יש לברר את נסיבותיו של כל אחד מהיורשים, הכוונה לברר האם בבעלותם דירות נוספות ושאלות נוספות רלבנטיות שלא ניתן לפרטן במסגרת הפורום. כמו כן עשוי לחול עליך מס רכישה, ככל שזו לא דירתך היחידה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.