מכירת דירה ישנה לאחר רכישת חדשה: מה נחשב כמכירת דירה? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אד

  נשלח ע"יאד 19:27, 16 במרץ 2015

  שלום רב. רכשתי דירה חדשה ובכדי לשלם מס רכישה כדירה יחידה עלי למכור את דירתי הישנה במהלך 24 חודשים. דירתי הישנה הינה בבעלותי ובבעלות אישתי (50\50). שאלתי היא: מה נחשב מכירת הדירה מבחינת רשות המיסוי? (1) האם מכירת 50% לבני משפחה כך שלאחר חלוקה יהיו 4 בעלים עם 25% כל אחד (אני, אשתי, 2 בני משפחה) (2) האם העברה לבני משפחה והשארה של 1/3 כל אחד (אני אשתי ובן משפחה) (3) או רק מכירת הזכויות במלואן של שנינו? תודה.

  השב
 • 21:04, 27 במרץ 2015

  אתה צריך שיהיה לך שליש ומטה מהדירה. ואז זה לא נחשב לדירת מגורים לצורך ספירת הדירות בחישוב המיסים.
  למכור לבן משפחה - רעיון גרוע - כי תשלם מס שבח מלא (אין אפשרות למס מוטב עד סוף 2017)
  להעביר כמתנה - אפשרי..

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.