מס רכישה ומס שבח כשיקול בקניית דירה להשקעה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ורוניקה

  נשלח ע"יורוניקה 22:25, 23 במרץ 2015

  בבעלותי בית אחד צמוד קרקע שרכשתי ב- 2004. למותר לציין ששווי הנכס עלה מאוד מאז. ככל הנראה אמכור את הבית בעוד מספר שנים. הציעו לי לרכוש דירה להשקעה ששווה בערך שליש מהבית שלי ואני חוששת שאם יהיו לי שתי דירות אז במכירת הבית הראשי שאצטרך לשלם המון כסף מיותר, מה שיהפוך את ההשקעה בדירה להפסד. מה משמעות דירה נוספת מבחינת מס שבח (וגם מס רכישה) בהנחה שקונים\מוכרים דירה אחת להרבה שנים?

  השב
 • 12:51, 8 באפריל 2015

  ורוניקה שלום. אכן, כעקרון אדם שבבעלותו שתי דירות אינו זכאי לפטור ממס שבח בעת מכירת דירה, אלא ששיקול קיומו של הפטור לא תמיד מוצדק בבואנו לערוך עסקת רכישת נכס נוסף. כוונתי היא שלעיתים כדאי לשלם מס שבח ולא לוותר על השקעה המניבה רווח גדול יותר מהמס הצפוי. מכל מקום, על מנת שתוכלי לקבלת החלטה מושכלת עליך לפנות לקבלת ייעוץ פרטני אשר במסגרתו יפורטו סכומי המס שאת עשויה לשלם בכל תרחיש, ולא להסתפק בשאלות עקרוניות בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.