פטור ממס שבח במכירת מס דירות? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 20:27, 29 במרץ 2015

  שלום, האם עקרונית יכול לחול פטור ממס שבח במכירת דירות (שנרכשו לאחר 1.2014) אם בבעלותי בדיוק 1/3 דירה, דירה נוספת 100% בבעלותי ודירת ירושה מהורים?

  השב
 • 12:28, 8 באפריל 2015

  גל שלום. על מנת שאוכל להשיב לשאלתך, עליך לפרט פרטים נוספים, כגון מועדים מדויקים של רכישת הזכויות בכלל הנכסים שבבעלותך. אין אפשרות לענות תשובות עקרוניות במיסוי מקרקעין כי הדברים תלויים בנסיבות של כל נישום ונישום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.