חישוב מס רכישה מדצמבר 2002 - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • סימונה

  נשלח ע"יסימונה 10:43, 8 באפריל 2015

  ב 2002 בוצעה העברה ללא תמורה של זכות לדירה . היום נוכחתי לראות שבטעות הועבר בטאבו שטח קטן בהרבה ממה שהיה אמור להיות . כיום היחידה כבר הפכה לדירה. השאלה שלי באם היום אבקש לבצע תיקון כיצד יחושב לי מס רכישה !?

  השב
 • 12:17, 8 באפריל 2015

  סימונה שלום. ראשית עליך לברר מקור הטעות, אם הטעות ארעה בטאבו בלבד, אזי אין כל משמעות לעניין מס, אלא עליך לבקש תיקון הרישום בטאבו. אך אם העסקה דווחה בזמנו למשרדי מיסוי מקרקעין באופן לא מדויק ועתה את מבקשת להגדיל את השטח שנמסר במתנה, יש לדווח על עסקה נוספת וייתכן שיחול מס שבח ומס רכישה אלא שחסרים לי פרטים על מנת להשיב לשאלתך לגבי אופן חישוב המס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.