מסמכים להעברת נכס במתנה מאב לבתו - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • אליעזר מלניק

נשלח ע"יאליעזר מלניק 05:30, 20 באפריל 2015

ברצוני להעביר על שם בתי ללא תמורה דירה בה היא גרה עם בעלה ובנותיה זה 14 שנה. לדירה צמוד גג עם חדר על הגג. על פי תקנון הבית המשותף כל זכויות הבניה על הגג צמודות לדירה בלבד. שאלתי איזה מס' טופס מש"ח עלי למלא בנוסף לתצהירים של נותן המתנה ומקבל המתנה. האם עלי לעשות שומה עצמית למס רכישה ואם כן איזה מס' טופס עלי למלא?. אודה על תשובתכם בהקדם ?

השב
  • 23:16, 22 באפריל 2015

אליעזר שלום. עליך למלא טופס 7002 , בו גם תמצא שומה עצמית להערכת מס רכישה , שים לב שמגיע לבתך הנחה של 2/3 מהמס בעסקת מתנה בין קרובים. אני מציע לך להיעזר בעו"ד המתמחה בתחום לצורך מילוי הטופס ואימות חתימותיכם עפ"י חוק, לרבות הכנת תצהירי העברה במתנה.

תגובה
  • 09:04, 23 באפריל 2015

תודה על התשובה. יש לי הערכה על הדירה אבל לא על זכויות הבניה. האם מס שבח יכול להעריך את זה בעצמו כי זה

ענין מסובך ? האם ניתן לקבל מהוועדה המקומית לתכנון ובניה אישור על זכויות הבנייה שטרם נוצלו?

תגובה
  • 11:10, 24 באפריל 2015

אליעזר שלום, עניין הערכת שווי דירה וסכום ההשבחה נתון למומחים בנושא זה ואלו השמאים. אני שב וממליץ לך לקבל יעוץ פרטני בכל הנוגע לעסקה מאחר וביצוע עיסקה ללא הכוונה מקצועית נכונה עלול להסב לך הוצאות מיותרות. עם כל הרצון הטוב לייעץ לך, לא ניתן להעניק לך תשובות מלאות בעניין חישב המס ותכנון נכון של העסקה וזת מפאת חוסר פרטים.

תגובה
  • 15:27, 24 באפריל 2015

תודה רבה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.