נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
אליעזר מלניק

מסמכים להעברת נכס במתנה מאב לבתו

ברצוני להעביר על שם בתי ללא תמורה דירה בה היא גרה עם בעלה ובנותיה זה 14 שנה. לדירה צמוד גג עם חדר על הגג. על פי תקנון הבית המשותף כל זכויות הבניה על הגג צמודות לדירה בלבד. שאלתי איזה מס' טופס מש"ח עלי למלא בנוסף לתצהירים של נותן המתנה ומקבל המתנה. האם עלי לעשות שומה עצמית למס רכישה ואם כן איזה מס' טופס עלי למלא?. אודה על תשובתכם בהקדם ?

מיכאל אבירם, עו"ד

אליעזר שלום. עליך למלא טופס 7002 , בו גם תמצא שומה עצמית להערכת מס רכישה , שים לב שמגיע לבתך הנחה של 2/3 מהמס בעסקת מתנה בין קרובים. אני מציע לך להיעזר בעו"ד המתמחה בתחום לצורך מילוי הטופס ואימות חתימותיכם עפ"י חוק, לרבות הכנת תצהירי העברה במתנה.

אליעזר מלניק

תודה על התשובה. יש לי הערכה על הדירה אבל לא על זכויות הבניה. האם מס שבח יכול להעריך את זה בעצמו כי זה ענין מסובך ? האם ניתן לקבל מהוועדה המקומית לתכנון ובניה אישור על זכויות הבנייה שטרם נוצלו?

מיכאל אבירם, עו"ד

אליעזר שלום, עניין הערכת שווי דירה וסכום ההשבחה נתון למומחים בנושא זה ואלו השמאים. אני שב וממליץ לך לקבל יעוץ פרטני בכל הנוגע לעסקה מאחר וביצוע עיסקה ללא הכוונה מקצועית נכונה עלול להסב לך הוצאות מיותרות. עם כל הרצון הטוב לייעץ לך, לא ניתן להעניק לך תשובות מלאות בעניין חישב המס ותכנון נכון של העסקה וזת מפאת חוסר פרטים.

אליעזר מלניק

תודה רבה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום מיסוי מקרקעין