• 20 באפריל 2015

מסמכים להעברת נכס במתנה מאב לבתו

ברצוני להעביר על שם בתי ללא תמורה דירה בה היא גרה עם בעלה ובנותיה זה 14 שנה. לדירה צמוד גג עם חדר על הגג.

על פי תקנון הבית המשותף כל זכויות הבניה על הגג צמודות לדירה בלבד. שאלתי איזה מס' טופס מש"ח עלי למלא בנוסף

לתצהירים של נותן המתנה ומקבל המתנה. האם עלי לעשות שומה עצמית למס רכישה ואם כן איזה מס' טופס עלי למלא?.

אודה על תשובתכם בהקדם ?

20 באפריל 2015
  • 22 באפריל 2015

אליעזר שלום. עליך למלא טופס 7002 , בו גם תמצא שומה עצמית להערכת מס רכישה , שים לב שמגיע לבתך הנחה של 2/3 מהמס בעסקת מתנה בין קרובים. אני מציע לך להיעזר בעו"ד המתמחה בתחום לצורך מילוי הטופס ואימות חתימותיכם עפ"י חוק, לרבות הכנת תצהירי העברה במתנה.

22 באפריל 2015
    • 23 באפריל 2015

תודה על התשובה. יש לי הערכה על הדירה אבל לא על זכויות הבניה. האם מס שבח יכול להעריך את זה בעצמו כי זה

ענין מסובך ? האם ניתן לקבל מהוועדה המקומית לתכנון ובניה אישור על זכויות הבנייה שטרם נוצלו?

23 באפריל 2015
      • 24 באפריל 2015

אליעזר שלום, עניין הערכת שווי דירה וסכום ההשבחה נתון למומחים בנושא זה ואלו השמאים. אני שב וממליץ לך לקבל יעוץ פרטני בכל הנוגע לעסקה מאחר וביצוע עיסקה ללא הכוונה מקצועית נכונה עלול להסב לך הוצאות מיותרות. עם כל הרצון הטוב לייעץ לך, לא ניתן להעניק לך תשובות מלאות בעניין חישב המס ותכנון נכון של העסקה וזת מפאת חוסר פרטים.

24 באפריל 2015
        • 24 באפריל 2015

תודה רבה.

24 באפריל 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?