• עוזי ארבל

  נשלח ע"יעוזי ארבל 14:05, 29 באפריל 2015

  ברשותי דירה יחיד שאני מחזיק בה כ 25 שנה לפני כשנה קיבלתי מחצית דירה בירושה של אבי ז"ל שגם היא הייתה דירתו היחידה מזה שנים רבות . כעת אני קונה את מחצית חלקו של אחי בדירת הירושה ולצורך כך אני מוכר את דירתי . האם אני חייב במס שבח האם אני חייב רק במס שבח ליניארי מ 1 לינואר 2014 (משמע עד 31 לדצמבר 2013 שיעור המס הוא אפס ) תודה

  השב
 • 22:16, 16 במאי 2015

  עוזי שלום, אתה לא אמור לשלם מס שבח במכירת דירתך מאחר והדירה שקבלת בירושה אינה נחשבת לדירה נוספת הואיל והיא דירתם היחדה של הוריך - ראה ההגדרה בסעיף 49ג' לחוק ובדוק האם אתה עונה לתנאים הקבועים בו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.