מס שבח שאלה חשובה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסתר

  נשלח ע"יאסתר 16:24, 4 במאי 2015

  שלום רב, ברשותי דירה שנרכשה מקבלן, ב- 30.1.13. קיבלתי מפתחות לדירה ואוכלסתי בתאריך 3.4.14. כיום אני מעוניינת למכור את הדירה ( כיום מתגוררת בדירה שנה וחודש), שיבחתי את הדירה בערך של 15.000₪ ש״ח. אני מתכוונת לרכוש כבר לאחר המכירה, דירה חדשה מקבלן. האם אני צריכה לשלם מס שבח? מהו הסכום? תודה מראש :)

  השב
 • 22:21, 16 במאי 2015

  אסתר שלום. ככלל , על מנת לתוכלי לבקש פטור מתשלום מס שבח במכירת דירה יחידה, אליך להמתין 18 חודשים מקבלת טופס 4 לדירה. מכל מקום המס הוא על הרווח , לכן יש לבחון אם בכלל נוצר רווח ואז לחשב את המס. יש להוסיף להוצאות גם את המדדים ששלמת + ריבית ריאלית של משכנתא שנטלת , ככל שנטלת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.