מס שבח על קרקע - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • גרינברג אלכס

  נשלח ע"יגרינברג אלכס 20:47, 5 במאי 2015

  שלום, זכיתי במכרז של רמ"י לחכור מגרש בכרמיאל במסגרת בנה ביתך. אין בידי מגרשים אחרים ואני מוגדר כמחוסר דיור. אני מתלבט לגבי אפשרויות שלי. 1.במידה וארצה למכור מיידית את הקרקע האם אני אשלם מס שבח של 25% על הרווח? 2.במידה ואחכה 18 חודשים, האם אוכל למכור בפטור ממס שבח כמו במקרה של דירת מגורים יחידה או שלעניין הקרקע אין פטור שכזה? 3.האם קיימים פטורים בחוק שמאפשרים מכירת הקרקע עם תשלום מס שבח מופחת או בפטור מלא? 4.במידה ואחליט לבנות, האם אחרי השלמת הבניה בתום 18 חודש אוכל למכור ללא מס שבח כדירה יחידה על פי החוק? 5.איך מחושב מס שבח אם אמכור את הנכס הבנוי לפני 18 חודש? בכבוד רב, אלכס גרינברג

  השב
 • 22:22, 16 במאי 2015

  אין פטור ממס שבח במכר מגרש אלא רק בדירת מגורים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.