מס על ירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • משה

נשלח ע"ימשה 03:46, 19 במאי 2015

אני בעלים של דירה שנרכשה על ידי ב-1981. קיבלתי מהורי מתנה בית נוסף שנרכש על ידם בשנת 1993 וניתן לי במתנה בשנת 2004 ובו אני מתגורר מאז 1993. בנוסף אני צפוי לרשת חנות בשווי של כ-2 מליון שקל הרשומה בצוואת הורי לטובתי. במידה ואמכור את הבית שקיבלתי מהורי במתנה האם אני חייב במס שבח? יש לציין שלהורי בנוסף היו עוד מספר נכסים: דירות וחנויות הרשומים בצוואה לטובת ילדיהם האחרים. בעניין מס עיזבון צפוי האם כדאי לשקול להעביר את החנות היום בדרך של מתנה מבחינת שיקולי המיסוי השונים או לקבלה בדרך של ירושה? מודה לתשובתך.

השב
  • 01:09, 7 ביוני 2015

משה שלום. מאחר ובבעלותך מס' דירות , עליך לשלם מס שבח מוטב לינארי, כל עוד המכירה היא לצד ג'. בעניין מס עזבון, קשה לענות על שאלות של תכנון מס עתידי במקום של אי וודאות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.