הסכם חלוקת עזבון - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אהרן

  נשלח ע"יאהרן 14:58, 19 במאי 2015

  אני ואחי קיבלנו בירושה מההורים שתי דירות. שווי הדירות שונה מהותית. בצו הירושה נאמר כי החלוקה שווה. אולם אנחנו מעונינים לעשות הסכם חלוקה כך שאחת מהדירות תעבור אלי והשניה לאחי למרות שהחלוקה לא תהייה שוות ערך. אני גר באחת הדירות. אני מעוניין לרשום מיידית את הדירה המיועדת לי בטאבו. אחי מעוניין לדחות את הרישום בטאבו של הדירה המיועדת לו למועד אחר. רציתי לשאול: א. האם ניתן במסגרת הסכם חלוקה ראשונה לדחות את הרישום בטאבו של אחד הנכסים? ב. האם יהיו השלכות מס כעת עם רישום הדירה שלי? ג. האם יהיו השלכות מס בעתיד כשאחי ירצה לרשום בטאבו את הדירה שלו?

  השב
 • 01:07, 7 ביוני 2015

  אהרן שלום. ניתן לערוך הסכם חלוקת עזבון שונה ממה שנקבע בצוואה וכל עוד לא משולמים תשלומי איזון חיצוניים ממקורות העזבון, לא אמור לחול מס שבח. אין משמעות למועד הרישום בטאבו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.