• מירי מנור ברודסקי

  נשלח ע"ימירי מנור ברודסקי 11:54, 23 במאי 2015

  שלום, אודה לך אם תוכל לייעץ לי בנושא תשלום מס שבח עתידי לתשלום (כככל הנראה בשנה הקרובה). ירשתי 50% בדירת ההורים ואני שוקלת לרכוש מאחת מאחיותיי את חלקה בן ה-25% בירושה (החלק הנותר בן ה-25% יישאר בבעלות האחות השנייה). שאלתי היא, האם אצטרך לשלם מס שבח בן 25% על החלק בן ה-25% שארכוש מאחותי? (לפני כחודש מכרתי את דירת הדודה שם חלקי בירושה היה 35.3%). עליי לציין כי אלו הנכסים היחידים שהיו ברשותי, אין כל דירה אחרת בבעלותי וככל הנראה לא אשקיע בשיפוץ הנכס לצורכי התקזזות במס. צריכה לקבל החלטה מהירה בנוגע לדירת ההורים שמיועדת להשקעה, האם להחזיק בה מס' חודשים שבהם אחפש נכס אחר להשקעה ואז לנסות למכור במחיר גבוה יותר, או כבר למכור את כלל הדירה בכדי להימנע משבח של 25% על החלק שארכוש מאחותי? האם אכן מדובר ב-25%? אודה לתשובתך, מירי.

  השב
 • 00:56, 7 ביוני 2015

  מירי שלום. בעת רכישת נכס משלמים מס רכישה, אם בכלל, ולא מס שבח. ברכישת נכס מאחותך , לא תשלמי מס רכישה כל עוד זה הנכס היחיד שבעלותך, אך חשוב לציין כי כי אחותך עשויה לשלם מס שבח בגין מכירת חלקה לך. נא בדקו העניין לעומק לפני ביצוע עסקה.

  תגובה
 • 09:02, 7 ביוני 2015

  עו"ד אבירם בוקר טוב,

  מודה לך על תשובתך, אבל אחדד את שאלתי: השאלה הנשאלת היא, במידה וארכוש את חלקה של אחותי ואמכור לאחר מכן את הדירה במהלך השנה הקרובה (אם לא אחזיק בה 18 חודשים), מה יכול להיות השבח על החלק שרכשתי ממנה ביום המכירה.
  (ההורים המורישים רכשו את הדירה מעמידר בשנת 90- וזו הייתה דירתם היחידה, במידה ויש לדבר השלכות על מכירת החלק היחסי שאקנה ממנה). כמו-כן, מה ההשלכות במידה ונבצע העברה ללא תמורה?
  תודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.