• 23 במאי 2015

  מס שבח

  שלום, אודה לך אם תוכל לייעץ לי בנושא תשלום מס שבח עתידי לתשלום (כככל הנראה בשנה הקרובה).
  ירשתי 50% בדירת ההורים ואני שוקלת לרכוש מאחת מאחיותיי את חלקה בן ה-25% בירושה (החלק הנותר בן ה-25% יישאר בבעלות האחות השנייה).
  שאלתי היא, האם אצטרך לשלם מס שבח בן 25% על החלק בן ה-25% שארכוש מאחותי?
  (לפני כחודש מכרתי את דירת הדודה שם חלקי בירושה היה 35.3%). עליי לציין כי אלו הנכסים היחידים שהיו ברשותי, אין כל דירה אחרת בבעלותי וככל הנראה לא אשקיע בשיפוץ הנכס לצורכי התקזזות במס. צריכה לקבל החלטה מהירה בנוגע לדירת ההורים שמיועדת להשקעה, האם להחזיק בה מס' חודשים שבהם אחפש נכס אחר להשקעה ואז לנסות למכור במחיר גבוה יותר,
  או כבר למכור את כלל הדירה בכדי להימנע משבח של
  25% על החלק שארכוש מאחותי? האם אכן מדובר ב-25%? אודה לתשובתך, מירי.

  23 במאי 2015
 • 7 ביוני 2015

  מס שבח

  מירי שלום. בעת רכישת נכס משלמים מס רכישה, אם בכלל, ולא מס שבח. ברכישת נכס מאחותך , לא תשלמי מס רכישה כל עוד זה הנכס היחיד שבעלותך, אך חשוב לציין כי כי אחותך עשויה לשלם מס שבח בגין מכירת חלקה לך. נא בדקו העניין לעומק לפני ביצוע עסקה.

  7 ביוני 2015
  • 7 ביוני 2015

   מס שבח

   עו"ד אבירם בוקר טוב,

   מודה לך על תשובתך, אבל אחדד את שאלתי: השאלה הנשאלת היא, במידה וארכוש את חלקה של אחותי ואמכור לאחר מכן את הדירה במהלך השנה הקרובה (אם לא אחזיק בה 18 חודשים), מה יכול להיות השבח על החלק שרכשתי ממנה ביום המכירה.
   (ההורים המורישים רכשו את הדירה מעמידר בשנת 90- וזו הייתה דירתם היחידה, במידה ויש לדבר השלכות על מכירת החלק היחסי שאקנה ממנה). כמו-כן, מה ההשלכות במידה ונבצע העברה ללא תמורה?
   תודה.

   7 ביוני 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?