דירה שהורחבה לעינין מס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • איילה

  נשלח ע"יאיילה 18:12, 12 באוקטובר 2013

  האם לאחר הרחבת דירה קיימת כאשר השטח המורחב עדיין אינו רשום בטאבו (ובנתיים חילקו את הדירה שהורחבה ל 2 יחידות} האם צריך לשלם מס שבח כאילו 2 דירות כשעדיין לא נרשמה ההרחבה האם היא נקראת דירה נוספת לעינין מס שבח {אפילו שלא נרשמה עדיין בטאבו?}

  השב
 • 22:51, 12 באוקטובר 2013

  איילה שלום. המבחן של משרדי מס שבח הוא מבחן המציאות ולאו דווקא אופן הרישום. על כן, ככל שהדירה פוצלה וחולקה לשתי דירות את נחשבת כבעלת שתי דירות , גם אם הדבר לא נרשם בטאבו. לדבר זה קיימות נפקויות מיסוי בעת מכירת דירה או ברכישת דירה נוספת, על כן עלייך להיוועץ בעו"ד המתמחה בתחום לפני עריכת כל עסקה נוספת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.