מיסוי ברכישת חלק מדירת ירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • רחלי

    נשלח ע"ירחלי 15:08, 7 ביוני 2015

    שלום , בעלי ואחיו קיבלו דירה בירושה מאימם - הדירה נרשמה במינהל על שמם בחלוקה של 50% כל אחד . (שווי הדירה כ 1.2 מיליון ש"ח )כעת אחיו מבקש שנקנה את חלקו . להבהרה: זאת היתה דירת מגורים יחידה של אמם .(ומכך אני מסיקה שחלים עליה פטורים כאלה ואחרים ) במה כרוכה רכישה כזו מצידנו ? מיסים ? האם ניתן לרשום אותה /לרכוש אותה בשם אחד הילדים כמבצע העסקה ? אודה לתשובתך תודה רחלי

    השב
  • 15:10, 9 ביוני 2015

    ככל שזו דירה יחידה של המורישים והמורישים היו זכאים לפטור במידה והיו מוכרים את הדירה כעת הרי שניתן לבקש פטור לםי סעיף 49ב5. עם זאת על הקונה לשלם מס רכישה לפי המדרגות הרלבנטיות לעסקה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.