קונה ומוכר נכס - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 20:19, 10 ביוני 2015

  שלום, ברשותי נכס על שמי מתקופת היותי רווק, ברשות אשתי נכס מתקופת היותה רווקה. העברתי חצי מהזכויוית בנכס שלי על שמה כך שהוא על שם שנינו. אשתי מעבירה בימים אלו את הנכס בהעברה ללא תמורה להוריה. אנחנו עוד שבועיים חותמים על חוזה לרכישת נכס חדש, לאחריו נמכור את הנכס המשותף שלנו. באיזה דרך יחושב תשלום מס השבח של הנכס שלנו (הרי אני מחזיק בו שנים ואשתי ממש מעט) והאם נשלם מס רכישה מינימלי על הנכס החדש שנקנה באופן שיראה כדירה יחידה של שנינו ? אודה על תשובתך, ניר

  השב
 • 11:10, 12 ביוני 2015

  ניר שלום, על מנת לענות על שאלתך עלי לקבל פרטים נוספים , כגון מתי התחתנתם והאם ביום 1.1.2014 היו בבעלותכם הדירות הנ"ל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.