מכירת דירה שנייה לאחר השינויים במס השבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אברהם

  נשלח ע"יאברהם 22:10, 12 באוקטובר 2013

  עו"ד מיכאל אבירם שלום , במסגרת מעבר בין ערים, אני מתכנן לקנות דירה במרכז ולמכור את דירתי בירושלים , כאשר המכירה תהיה לאחר הקניה. לא מכרתי או קניתי שום דירה אחרת מאז 1975 ,האם לאור השינויים האחרונים במס עדיין מגיע לי פטור ממס שבח ?

  השב
 • 22:44, 12 באוקטובר 2013

  אברהם שלום, באשר לחיוב במס שבח אציין כי בהנחה שזו דירתכם היחידה וכי התא המשפחתי שלך (אתה ובת זוגתך וילידיכם עד גיל 18 שנה אשר אינם נשואים) לא מכר כל דירה במהלך תקופת 4 שנים החולפות, הרי שלא אמור לחול חיוב במס שבח. באשר לחיוב במס רכישה, זה תלוי בסכום תמורת הדירה הנרכשת והאם בבעלות התא המשפחתי שלך קיימת יותר מדירה אחת ואף חלק מדירה (בנוסף לדירה שבירושלים). עליך לפנות לעו"ד הבקי בתחום לברור תשובה מדוייקת ולצורך ערכית חישוב מס הרכישה שעשוי לחול.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.