מס רכישה לנכה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 09:03, 24 ביוני 2015

  שלום רב, הורי רכשו דירה שנייה למען התאמת צרכים לאבי הנכה, הדירה נרכשה מקבלן בתאריך 5/2014 מס הרכישה ששולם היה מותאם למס רכישה של נכה. לאחר שנה וחצי נתבקשנו לשלם את ההשלמה של המס או לעבור ועדה רפואית בביטוח לאומי. בתאריך 2/2015 אבי נפטר והגעתי למשרדי מס רכישה לביטול המס עם מסמכים המעידים על זכאותו לנכות ושאכן הדירה היתה מיועד למגוריו אך במשרדי מס רכישה לא הסכימו לבטל את תשלום השלמת המס כיוון שהדירה היתה מיועדת בשבילו ואם הוא לא נכנס לגור בה (כיוון שנפטר) ההנחה מבוטלת. האם לא מגיעה הנחה פעמיים בשנה לנכה למען דירה המותאמת לצרכיו? הוא בעצמו רכש את הדירה אז מדוע לא מגיעה לו ההנחה שבחוק??? אשמח אם תוכל לענות לי לגבי סוגייה זו.

  השב
 • 16:44, 19 ביולי 2015

  ריקי שלום. מטרת ההנחה היא לאפשר לנכה להתגורר בדירה, על כן מקום בו הנכה לא עשה שימוש בדירה למגוריו , לא מגיעה לו ההנחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.