מיסוי על רבע דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אהובה

  נשלח ע"יאהובה 12:50, 26 ביוני 2015

  שלום לעו"ד אבירם, שאלתי: במשפחה 4 אחים. רק לאחד מהם יש דירה שלמה בבעלותו. ארבעת האחים קונים במשותף דירה נוספת - כאשר חלקו של כל אחד מהם בדירה - 25% האם לאותו אח שיש כבר דירה שלמה בבעלותו, מחושב מס רכישה על רבע הדירה הנוספת כאילו זו דירה שנייה? או שבעלות עד 1/3 דירה אינה נחשבת כבעלות על דירה נוספת? תודה

  השב
 • 16:43, 19 ביולי 2015

  אהובה שלום. האח ששבעלותו דירה, ישלם מס רכישה עפ"י מדרגות דירה נוספת בגין חלקו בדירה הנרכשת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.