רכישת דירה מכונס נכסים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רחלי

  נשלח ע"ירחלי 06:12, 3 ביולי 2015

  שלום. קיימת דירה בבעלותי כעת רכשתי דירה נוספת להשקעה ע"ס מליון ש"ח מכונס נכסים. תאריך חתימה על חוזה מכר עם הכונס הינו 23.6.15 לפני שנכנ חוק רכישה חדש אך תאריך אישור בית המשפט לחוזה המכר הינו 28.6.15 לאחר שנכנס החוק לתוקף. מהו התאריך הקובע את מס הרכישה? והאם אצטרך לשלם מס של 5% או 8%?

  השב
 • 16:40, 19 ביולי 2015

  רחלי שלום. למיטב ידעתי, חוזה הכפוף לאישור בימ"ש, מועד האישור הוא הקובע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.