הוצאות רלוונטיות למס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • נמרוד

  נשלח ע"ינמרוד 07:43, 19 ביולי 2015

  שלום, קניתי דירה. הבנתי שכאשר אמכור - אשלם מס שבח. הבנתי גם כן כי ישנן הוצאות על הדירה שניתן להוריד את המס. האם עו"ד, שמאי במהלך הקניה? האם סיוד תופס? אינסטלטור? האם משכנתא שלקחנו תופסת באיזו שהיא צורה? האם יש רשימה מפורטת לזה איפשהו? תודה

  השב
 • 13:36, 26 ביולי 2015

  נמרוד שלום. סעיף 39 לחוק מס שבח קובע את סוג ההוצאות המוכרות בניכוי מהמס. הכלל הוא של הוצאה שהביאה להשבחת הנכס או שימשה לרכישתו מוכרת בניכוי, לרבות הוצאות מימון כגון ריבית ריאלית ששולמה במסגרת המשכנתא. מכל מקום מוצע לפנות לעו"ד העוסק בתחום על מנת לערוך חישוב מס שבח בטרם התקשרות בעסקת מכר הדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.