פטור לפי סעיף ירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מירית

  נשלח ע"ימירית 08:41, 22 באוקטובר 2013

  להורי יש דירת מגורים אחת בלבד. אימי נפטרה לאחרונה ולא השאירה צוואה. אני בת יחידה. אם אקבל מחצית הדירה בירושה מאימי ולאחר פטירתו של אבי ( שיתברך לחיים ארוכים) אקבל עוד מחצית בירושה- אוכל ליהנות מהפטור של סעיף הירושה בחוק כשאמכור את הדירה. או שעדיף שאסתלק מירושת אימי ואקבל את כל הזכויות מאבי עם פטירתו - על מנת לקבל את הפטור. בקיצור האם אני צריכה לקבל את כל הדירה בירושה מיורש אחד ע"מ לממש את הפטור או שאין מניעה מכל אחד מהורי?

  השב
 • 19:45, 24 באוקטובר 2013

  מירית שלום. על מנת להנות מפטור במס שבח במכירת דירה שהתקבלה בירושה, אין משמעות לחלק שקיבלת . עם זאת יש לענות למס' תנאים הקבועים בחוק, ומלבד היות הדירה דירה יחידה של המוריש, יש לבחון האם המוריש היה גם הוא פטור ממס אילו היה מוכר את הדירה במועד מכירתה על-ידי היורש (שהנו בנו/בתו או בן זוגו).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.