מס רכישה בקניית 2 דירות-תכנון מס? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • קובי דן

  נשלח ע"יקובי דן 14:09, 11 באוקטובר 2015

  שלום רב. עד היום לא היתה ברשותי דירה. רכשתי דירה היום בשווי 800,000 שח, ואני רוצה לרכוש דירה נוספת בעוד 6 חודשים בשווי 1,500,000 שח.האם אני יכול לשלם את מס הרכישה על הדירה הראשונה (ולא לנצל את הפטור המגיע לי), ועל הדירה השניה לבקש לנצל את הפטור בגין דירה יחידה\ראשונה. או שהחוק מחייב תשלום לפי סדר כרונולגי של הקניה. אני מבין שבנושא מכירת דירה כן ניתן לבצע תיכנון מס עי תשלום המס בגין הדירה הראשונה שנמכרת ולבקש את הפטור על הדירה השניה תודה

  השב
 • 21:52, 5 בנובמבר 2015

  קובי שלום, מס הרכישה משולם עפ"י סדר כרונולוגי של רכישת דירות ולא ניתן לבחור בין הדירות דירה "ראשונה" לאחר רכישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.