רכישת משרד מעמותה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 12:58, 12 באוקטובר 2015

  רצינו כעמותה לרכוש משרד מעמותה אחרת האם העמותה המוכרת תהיה חייבת במס שבח .או שיש לה פטור ואם כן מהו שיעורו כמקובל או שלעמותה ככלל משתלם שיעור מס שבח שונה?

  השב
 • 21:49, 5 בנובמבר 2015

  משה שלום. עמותה זכאית לשיעור מס שבח מופחת במכר נכס מקרקעין בתנאים מסוימים, בין היתר במקרה בו הנכס שימש את העמותה למטרותיה. על בחינת "שימוש למטרות העמותה" ניתנו פסקי דין רבים, על כן יש לבחון כל עסקה לגופה, בטרם חתימת ההסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.