מס על דירה שניה לנכה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רויטל

  נשלח ע"ירויטל 09:08, 25 באוקטובר 2015

  שלום רב, אני נכה משרד הביטחון כבר 20 שנה, נשוי עם ילדים. ברשותי דירה ללא משכנתא רכשתי כרגע דירה מקבלן שתהיה מוכנה רק בעוד שנתיים. אני מעונין להשכיר את הדירה שלי כיוון שהיא קטנה ולשכור דירה אחרת, ובמידה ויסתדר לי יתכן ואשאיר גם את הדירה הנוכחית על שמי ולא אמכור. האם בתור נכה יש לי פטור או הנחה ממס לרכישת דירה שניה? לציין שאף פעם לא השתמשתי בהטבות המגיעות לי בנושא דיור תודה ואשמח לתשובה מהירה קצת לחוץ לי

  השב
 • 21:40, 5 בנובמבר 2015

  רויטל ערב טוב. לנכה מגיעה הנכה במס רכישה בעת רכישת דירה שתשמש למגוריו. ההנחה תאושר לאחר שהרשויות יבררו ויוכח להם כי אכן הנכה עושה שימוש בדירה החדשה למגוריו. היתרה העודפת במס רכישה, העולה על המס הרגיל, תוקפא עד למועד המעבר לדירה החדשה. במידה ויתברר כי הדירה לא משמשת למגורי הנכה , אזי הוא יצטרך לשלם את ההפרש בצרוף הצדה ריבית וקנסות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.