תשלום מס הכנסה לישראל על רכישת דירה בNJ - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 18:18, 5 בנובמבר 2015

  שלום רב. אני ישראלית נשואה לאמריקאי הגרים בחו"ל ומעונינים לרכוש דירה בעבורנו למגורים בארה"ב מסכום כסף הקיים בישראל. האם אנו צריכים לשלם מס למדינת ישראל על כך?

  השב
 • 21:27, 5 בנובמבר 2015

  אפרת ערב טוב. שאלתך אינה נוגעת במיסוי מקרקעין אלא בחוק מס הכנסה ומיסוי בינלאומי, זאת מהסיבה שחוק מיסוי מקרקעין ממסה רק עסקאות בנכסי מקרקעין שבארץ. על פניו נראה לי שהתשובה לשאלתך שלילית אך עליך להפנות שאלתך למומחים במיסוי בין לאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.