חישוב מס - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 19:00, 3 בנובמבר 2013

  שלום רב, תאור המקרה: האם נפטרה וכתבה בצוואה שהבן הבכור יהייה בן ממשיך והוא צריך לפצות את האחות במחצית שווי המשק הבנתי כי צריך לשלם מס על הפיצוי איך מחושב המס?

  השב
 • 19:11, 5 בנובמבר 2013

  מורן שלום. במקרה דנן עשוי לחול חיוב במס רכישה ובמס שבח, אך לא ניתן להיכנס לדרך חישוב המס בפורום זה, מאחר והדבר מורכב ודרושים הצגת פרטים רבים, כגון שווי הנכס, מועד רכישתו, סכום הרכישה ההסיטורי וכד'. אמליץ לך לקבל יעוץ פרטני מעו"ד המומחה בתחום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.