• יסמין

  נשלח ע"ייסמין 20:40, 5 בנובמבר 2013

  לא הצלחתי להבין , בין 2014 ל 2017 אם אמכור שתי דירות ואקנה שתי דירות ולא מכרתי מאז 2005 דירה , יחול עליי מס שבח כלשהוא או רק ההפרש הלינארי שלהם,האם הפטור בשנים אלו הוא רק למי שמוכר דירות ולא קונה אחרות? לתשובתכם אודה

  השב
 • 22:49, 13 בנובמבר 2013

  יסמין שלום, אכן הבילבול ניכר בדברייך ואת מערבבת מס' נושאים. בגדול, אדם שבבעלותו יותר מדירה אחת במהלך התקופה החל מיום 1.1.2014, ישלם מס שבח בעת מכירת דירה אחת מהשתיים. אדם (והתא המשפחתי שלו) שבבעלותו 2 דירות נכון להיום, שלא מכר דירה בפטור ממס במהלך 4 שנים החולפות , יכול למכור את אחת הדירות בשנת 2013 בפטור ממס ואת השנייה למכור בשנת 2014 גם כן בפטור, ובלבד שזו דירתו היחידה והוא מחזיק בה במשך תקופה שאינה פחותה מ- 18 חודשים. מכל מקום, הואיל והדברים די מורכבים, לא ניתן להסתמך על הדברים הכלליים הנאמרים בפורום זה בקצרה, ובטרם תחליטי לערוך עסקה כל שהיא, עליך להיוועץ באופן פרטני עם עו"ד העוסק בתחום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.