תשלום שכר טרחת עוד - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יפית

  נשלח ע"ייפית 20:02, 9 בנובמבר 2013

  שלום רב. לאחר פטירת אבי הוריש לי את חלקו בדירה שהווה חצי דירה חצי שני של הדירה רשום על שם בת זוגו שהיא ללא הכרה כ5שנים. החלטתי לרכוש את חצי הדירה מהילד של בת הזוג שהוא האפוטרופוס של בת הזוג של אבי שנמצאת ללא הכרה. עורך הדין. הכין חוזה כמה עלי לשלם שכר טרחה והאם עלי לשלם בנוסף עבור הטיפול בניירת האפוטרופוס מול הטאבו כשבעיית האפוטרופוס היא של הצד המוכר .?בתודה יפית

  השב
 • 22:39, 13 בנובמבר 2013

  יפית שלום. עניין שכ"ט עו"ד אינו קבוע בחוק וכל אחד מעוה"ד קובע את שכר טרחתו לפי שקול דעתו ומידת הטרחה הנדרשת ממנו בייצוג והטיפול המשפטי הכרוך בתיק אני מציע לך לקבל מס' הצעות נוספת ולהשוות בינהם לפני שתחליטי לבחור עו"ד זה או אחר, והכל בשים לב למקצועיותו של עוה"ד ונסיונו בתחום, אשר לא פחות חשוב מסכום שכ"ט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.