מס רכישה על יחדות דיור / אירוח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ברוך

  נשלח ע"יברוך 23:11, 15 בנובמבר 2013

  שלום, אני רוכש בית עם שני יחדות דיור / אירוח (35 מטר כל אחת) אשר מושכרות לסטודנטים. איך החוק מגדיר את שני היחידות? האם זה נחשב כדירה שניה ושלישית? האם אני חייב במס רכישה על היחידות האלו? הבנתי שמס הרכישה מתעדכן ב 15.01.2014, אך לא הבנתי במה בדיוק? האם כדי לחכות ולרכוש לאחר 15.01.14? המון תודה, ברוך

  השב
 • 00:17, 24 בנובמבר 2013

  ברוך שלום. ככל שהמדובר על שתי יחידות נפרדות ממש, עם כניסה נפרדת ומתקני דירה נפרדים ולא משותפים, כגון מטבח, שירותים ואמבטיה לכל יחידה בנפרד, הרי שאלו שתי דירות לכל דבר ועניין. על כן, בגין כל דירה תשלם מס רכישה עפ"י המדרגות הקבועות בחוק, לרבות בגין דירה "נוספת".

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.