חישוב מיסי מקרקעין - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 15:44, 19 בנובמבר 2013

  שם תאני מעוניין להשתתף במכרז של מקרקעי ישראל, השטח שמוצע במכרז 504 מ"ר וזכויות הבנייה לפי התב"ע 30% לתכסית 60% אחוזי בנייה מרביים ל 2 קומות, ואפשרות לבנות 2 יח'. ברצןני לבנות דו משפחתי חלק את הקרקע ומכור את 2 היח' בנפרד מכיוון שזהו מכרז אני לא יכול להעריך את עלות הקרקע לפי הערכות של מתווכים באזור ניתן יהיה למכור כל יח' בסכום של 3.2 מיליון ₪ כלומר סה"כ הכנסות 6.4 מיליון ₪ איני מחזיק בנכסים כלל, ולא רכשתי/מכרתי נכסים עד היום אשמח לקבל עזרה בחישוב המיסים שיש לשלם על הקרקע ועל הבנייה מס רכישה ? מס שבח ? היטל השבחה ? מס מכירה ?

  השב
 • 00:07, 24 בנובמבר 2013

  אילן שלום. נושא חישוב המיסים הנו מורכב ועל מנת לערוך חישובים יש להציג פרטים רבים נוספים על אלה שפורטו בשאלתך. בפורום זה ובכל פורום אחר, לא ניתן להשיב על שאלות של חשובים ואין מנוס ולקבל יעוץ פרטני מבעל מקצוע מנוסה, ולהציג את כל הפרטים החיוניים, בפרט כשהמדובר על עסקאות בסדר גודל שפרטת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.