פטור מכוח הוראת השעה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מאיר המאירי

  נשלח ע"ימאיר המאירי 18:18, 20 בנובמבר 2013

  הפטור מכוח הוראת השעה פקע ביום 6.5.2013, כאשר מי שניצל אותו ייחשב כמי שמכר דירה לעניין ניצול עתידי של הפטורים ממס שבח במכירת דירה אחת לארבע שנים, או של מכירת דירה יחידה אחת ל-18 חודשים. נתקלתי בטענה לעיל כאשר בקרתי ברשויות מיסוי המקרקעין. דא עקא, לא מצאתי כל סימוכין לטענה זו וכך גם לא בהוראת השעה . אודה לתשובתכם. בברכה, מאיר מאירי

  השב
 • 11:50, 21 בנובמבר 2013

  קראתי את התקנה של ההוראה מלפני ולפנים ולא מצוין כי באם השתמשתי בהוראה אחרי שהיא פוקעת אני לא יכול להשתמש בפטור אחר דוגמאת 49 ב' 1

  זה פשוט לא מצוין

  תגובה
 • 23:40, 23 בנובמבר 2013

  מאיר שלום. ההוראה הנ"ל הנה, בין היתר, חלק מהוראות הביצוע של משרדי מיסוי מקרקעין והן מחייבות כמו הוראות בחוק, אלא אם העניין עמד במבחן הפסיקה ונפסק אחרת. נכון להיום רואים במי שניצל את הוראות השעה כמי שניצל פטור לפי סעיף 49ב1 , כפי שציינת, ואין על כך עוררין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.