מס רכישה קבוצת רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוסף .מ

  נשלח ע"ייוסף .מ 13:25, 30 בנובמבר 2013

  רכשתי דירה בקבוצת רכישה .חתמתי בהצהרה שאני אמכור את דירתי הראשונה תוך 12 חודש מסיום הבניה . האם אני אמור וחייב לשלם מראש מס רכישה ואז לקבל בחזרה את הכסף ?

  השב
 • 23:04, 3 בדצמבר 2013

  יוסף שלום, אינך חייב לשלם את מלוא הסכום , אלא ההפרש בין הסכומים מוקפא עד למכירת הדירה. במידה ולא תמכור את הדירה הראשונה תחוייב בהפרשי הצמדה , ריבית וקנסות על ההפרש שלא שולם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.