פטור מס רכישה בגין בן בוגר הלוקה באוטיזים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 20:00, 4 בדצמבר 2013

  אני ובעלי עשינו חלוקת רכוש לאחר שהופקעה מאיתנו דירתנו המשותפת. אני רכשתי דירה על שמי וזאת כדי להבטיח את בני שהוא מעל גיל 18 ולוקה באוטיזים . לבעלי דירה הרשומה על שמו אותה רכש מהוריו לאחר נישואינו . האם אני זכאית לפטור ממס רכישה בגין העובדה שרכשתי את הדירה על שמי כדי להבטיח את בני הלוקה באוטיזים והדירה שרכשתי אמורה לשמש למגורים את בני ואותנו שכן בני אינו מסוגל לדאוג לצרכיו. בתודה מראש

  השב
 • 23:53, 16 בדצמבר 2013

  דורית שלום. מאחר ורשומה על שמך דירה אינך זכאית להנחה במס רכישה ברכישת דירה נוספת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.