מס רכישה ומס שבח - דירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 13:50, 14 בדצמבר 2013

  הנני נכה שרכש דירה בשנת 2010 (ונכנסתי לגור ב 12/2011 - טופס 4) בה אני גר כיום תוך שימוש בפטור (מס רכישה מופחת). את הדירה הקודמת מכרתי ב 11/2011. בימים הקרובים אני רוכש דירה להשקעה שתהיה מוכנה באמצע 2016 מקבלן: יש לי שתי שאלות בבקשה 1. האם אני יכול להשתמש בפטור ( מס רכישה מופחת ) לו אני זכאי פעמיים בחיים גם בדירה החדשה להשקעה? 2. אם הדירה החדשה תהיה מוכנה ב אמצע 2016 - מה המועד האופטימלי למכור אותה בהתחשב בחוקים החדשים של מס שבח?

  השב
 • 23:39, 16 בדצמבר 2013

  דורון שלום. הזכות למס המופחת ניתנת אומנם פעמיים בחיים לנכה, אך רק אם בכוונות הנכה להיתגרור בדירה ולא לצורך השקעה, כפי שציינתה. לגבי שאלך השנייה - קשה לצפות מה יהיה ב- 2016 ולא ניתן לענות על שאלתך. נחייה ונראה ונדבר אז.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.