דירה בירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 19:12, 15 בדצמבר 2013

  שלום רב! לפני כחצי שנה קיבלתי דירה בירושה מאבי שנפטר, הדירה הועברה על שמי ורק שמי מופיע בבעלות הדירה (למרות שיש לי אח שמתגורר בחו"ל) לאבי ז"ל היתה רק דירה אחת בבעלותו בעת שנפטר והדירה נרכשה על-ידו בשנת 2006 מעולם לא היתה בבעלותי דירה ובכוונתי למכור אותה בהקדם האם אצטרך לשלם מס? תודה רבה! מנחם

  השב
 • 23:35, 16 בדצמבר 2013

  מנחם שלום. עפ"י העובדות המתוארות על-ידך ככל הנראה אתה זכאי לפטור ממס שבח . אתה רשאי לעשות שימוש בשני סעיפי פטור חילופיים וטוב יהיה אם תיוועץ בעו"ד העוסק בתחום על מנת שיתאים את הפטור לנסיבות, בשים לך לעסקאות שבכוונתך לבצע בעתיד , לאחר מכירת הדירה הנ"ל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.