שימוש בפטור במס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 10:26, 19 בדצמבר 2013

  שלום, בהמשך לתשובתך לשאלת דורון מתאריך 14.12.2013 ברשותי דירה קיימת. שוקל לרכוש דירה חדשה מקבלן בסביבת מגורים חדשה, זמן מסירה לעוד כשנתיים. נכון לרגע זה מתכוון לעבור לדירה החדשה ( מתאימה יותר לצרכים) אך האישה חוששת לשנות סביבת מגורים (שנתיים זה מספיק זמן לנסות לשכנע). במידה ואשתמש בפטור נכה משהב"ט אך בסופו של דבר לא אגור בדירה אלא תמכר או תושכר - האם זו עבירה? מה דין המקרה הזה? תודה מראש

  השב
 • 11:09, 19 בדצמבר 2013

  אלון שלום. תצטרך להשיב את סכום המס שחסכתה בצירוף ריבית והצמדה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.