שאלה דחופה בהוצל"פ, בנקים ושיקים ותביעה כספית - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • נננננננ

  נשלח ע"ינננננננ 10:44, 18 ביוני 2012

  שלום רב, בגין פעולה מסוימת ניתן ע"י אדם מספר שיקים למספר גופים לחברה ומנהליה איתם התקשר בעסקה, שיקים אשר חלקם מעותדים לתקופה ארוכה. בסופו של יום בגין ניסיון עוקץ לכאורה, התברר לאותו אדם כי השיקים שנתן הוסבו ונמצאים בידי גופים שונים הדורשים את תמורתם וזאת על אף כי השירות הראשוני שהוזמן במישרין לא ניתן לו כלל ואף לא יקבל דבר בעתיד כדבר שאין לגביו עוררין, כאשר הגוף איתו בוצעה ההתקשרות לא ניתן לאתרו ו/או מנהליו ואין עם מי לדבר. אותו אדם נמצא בבעיה, כי את השיקים לא ניתן לאסוף מאותם גורמים שלא ממש מעניין אותם מה שקרה ואין לו שום סיג ושיח עימם ו/או חובות עבר או בכלל, כאשר את החברה ומנהליה לא ניתן לאתר ו/או לקבל השבה ו/או פיתרון ראוי לבעיה מצידם, כאשר מנגד כאמור שאר הגורמים להם ניתנו השיקים בידי החברה ומנהליה רוצים לממש אותם ולא להשיבם לאותו אדם בגין חובות קיימים של החברה ובעליה. מה ניתן לעשות במצב שכזה?האם הדבר היחיד שנותר בידי אותו אדם לעשות זה לתבוע את החברה ו/או מנהליה בתביעה כספית על ערך השיקים בלבד וההשקעה ו/או כל דבר הוצאה/דרישה אחרת ביניהם לאור העובדה שאסור לבטל המחאות? יובהר, כי אין חשש לאי כיסוי ההמחאות מצד אותו אדם ויכולתו הכלכלית, אך מנגד החברה ומנהליה ככל הנראה נמצאים לכאורה בבעיות כלכליות קשות והשיקים של אותו אדם ממשיכים לרדת ולכן נדרש מענה לסוגיה זו, כאשר אותו אדם נמצא בחוסר אונים מוחלט לכאורה בסיטואציה האמורה מול החברה החייבת ושאר הגורמים המחזיקים בהמחאות. מה ניתן לעשות מול אותם גורמים שקיבלו את אותם שיקים ודורשים תמורתם ומנגד מול החברה ובעליה מבצעי העוקץ לכאורה? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה,מנהל הפורום

  12:53, 18 ביוני 2012

  שלום רב,
  על מנת ליתן תשובה יש לבחון מס' דברים, בין היתר, האם צדדי ג' מחזיקים בהמחאות בתום לב וכנגד תמורה ובכך לבחון נסיבות הסבת ההמחאות לאותם צדדי ג' ואופן ביצוע ההסבה בפועל - בחינת הנקודות הנ"ל יעזרו לקבל החלטה בדבר הגשת התנגדות לביצוע ההמחאות כנגד צדדי ג' וכד'. בנוסף קיימת האפשרות לאתר את צדדי ב' להם ניתנו מלחתחילה ההמחאות ולתבוע אותם בהתאם וכד'.
  לצורך ביצוע הנ"ל אשמח לקיים פגישה על מנת לשמוע הסיפור ממקור ראשון, לבחון המסמכים וההתנהלות כל הצדדים הנוגעים, ובהתאם להמליץ על דרך פעולה מתאימה.
  תודה, עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.