האם ניתן לתבוע ולרשום בסד"מ או בסכום קצוב בהוצל"פ עוגמת נפש ושכ"ט עו"ד? - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • ררהההנימ

  נשלח ע"יררהההנימ 00:46, 11 באוגוסט 2012

  שלום רב, האם בכתב התביעה בתובענה בסכום קצוב בהוצל"פ ו/או בסד"מ ניתן לתבוע מהנתבע גם פיצוי על עוגמת נפש וסבל ושכ"ט עו"ד וזאת בנוסף לסעדים הכספיים לגביהם קיימת ראיה ברורה לחוב וההפרה? במידה והרכיבים הנ"ל המציינים עוגמת נפש וסבל ושכ"ט עו"ד יצוינו גם בתובענה זו האם הדבר יכול לגרור החלטת בימ"ש ו/או בהוצל"פ אשר תקבע כי ההליך יידון כתובענה רגילה ולא כסד"מ ו/או כתובענה בסכום קצוב בהוצל"פ? כלומר, האם עלי לתבוע את הקרן + ריבית והצמדה בלבד כחוק ותו לא כדי שאעמוד בתוך גבולות ההליך בסד"מ ו/או כתובענה בסכום קצוב בהוצל"פ וזאת כדי לזכות ביתרונותיה ולוותר בגין כך על הדרישה לפיצוי על עוגמת נפש וסבל (ולתת בכל מקרה לבימ"ש לקבוע לבד זכאות לשכ"ט עו"ד)? במידה ואני רוצה בפיצוי על רכיב עוגמת הנפש והסבל ושכ"ט עו"ד אזי יש צורך להגיש תביעה רגילה? האם פסיקת בימ"ש מיטיבה עם הדרישה לעוגמת נפש אשר בגינה חובה לציינה? כמה כבר בימ"ש פוסקים על עוגמת נפש כדבר אשר בגינו עדיף להגיש תביעה רגילה מאשר תובענה בסכום קצוב בהוצל"פ או סד"מ במידה ולא ניתן לתבוע באותם הליכים עוגמת נפש וסבל? האם זה בכלל אקוטי? יש לזכור מדובר כי לכאורה עוגמת נפש אינו בסכום קצוב ושאינו נסמך בראייה בכתב או בחוזה או בהתחייבות, הלוא כן? האם הויתור על עוגמת נפש כזה אקוטי על פי פסיקת בתי המשפט ובכלל? כמה כבר נפסק בבימ"ש בגין רכיב זה והאם שווה להתעקש על כך לנוכח היתרונות בסד"מ ובתובענה בסכום קצוב בהוצל"פ ומהירות ההליך והיכולת לקבל פס"ד במהירות או בגישה ישירה לפתיחת תיק ופעולות בהוצל"פ? תודה מראש והמשך סופ"ש נעים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה,מנהל הפורום

  17:44, 12 באוגוסט 2012

  שלום,
  לא ניתן לתבוע עוגמת נפש בתביעות שהוגשו בהליך של סד"מ ועל סכום קצוב. בשונה מהליך של תביעה על סכום קצוב ניתן בסד"מ לבקש הוצאות שכ"ט.
  לעניין עוגמת הנפש בהליך רגיל - ניתן לבקש במסגרת התביעה אך הרכיב הנ"ל הינו בשיקול דעת בית משפט ובדרך כלל בית המשפט לא פוסק בגין נזק לא ממוני של עוגמת נפש (אך כל מקרה לגופו).
  בהצלחה, עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.