מה עלול לקרות לבן 19 מעשן מריחואנה אחרי שנתפס מעשן בגיל 15? - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • ליאם

  נשלח ע"יליאם 09:52, 9 בספטמבר 2013

  כשאחי היה בן 15 תפסו אותו מעשן מריחואנה היה לו רישום במשטרה וזהו עכשיו הוא בן 19 והוא עדיין מעשן. אם הוא ייתפס שוב מה יקרה איתו הפעם בגלל העבירה הקודמת? יכולים לעצור אותו?

  השב
 • 22:19, 11 בספטמבר 2013

  מאחר ומדובר רק ברישום קודם היינו מעולם לא נשפט הרי שאם הוא יתפס מעשן או מחזיק בסמים ויוחלט להגיש כתב אישום הרי שיתייחסו אליו כאל מי שאין לו עבר פלילי והענישה תהיה כמובן בהתאם לנסיבות האחרות כגון סוג הסם כמות וכיו״ב
  במידה ויוחלט לעצור אדם בעבירות סמים שאז מדובר בביצוע עבירה חמורה בתחום הסמים כגון אחזקה בכמות גדולה, סחר, יבוא ויצוא וכדומה. על אחזקה עצמית לא עוצרים בד״כ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.