תביעת רופא מיילד אמריקאי על לידה רשלנית בארה"ב - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • זהבה

  נשלח ע"יזהבה 11:49, 13 בפברואר 2014

  האם כדי לתבוע רופא מיילד שחי ועובד בארה"ב ששם ילדתי ואחראי לשיתוק המוחין של הבן שלי אני צריכה לפנות לעו"ד ישראלי או אמריקאי?

  השב
 • 19:16, 13 בפברואר 2014

  זהבה שלום,
  אם ילדת בארה"ב, הדין שחל על המקרה הוא הדין האמריקאי ואת התביעה את צריכה להגיש בארה"ב, כי לבית המשפט הישראלי אין זיקה לא לאירוע ולא לנתבעים.
  לעניין עורכי הדין, כל עו"ד שיש לו רישיון עריכת דין אמריקאי ומכיר את החוק במדינה בה ילדת יוכל לייצג אותך, בין אם הוא בארה"ב או בישראל.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .