פינוי שוכר מהדירה שלנו - פורום פינוי שוכר

שאלה חדשה
 • אביבה

  נשלח ע"יאביבה 09:33, 11 בנובמבר 2013

  שלום אנחנו משכירים דירה 4 שנים לאותו הדייר. הודענו לדייר 3 חודשים לפני שמסתיים לו החוזה שלא נוכל להאריך את החוזה מכיוון שאנחנו רוצים לתת לבת שלנו לגור בדירה. חודש לפני הפינוי הוא אמר שלא יוכל לפנות את הדירה כי לא מוצא דירה אחרת. אין לנו אפשרות לתת לו לגור בדירה עוד מס' חודשים עד שימצא דירה אחרת והודענו לנו 3 חודשים מראש. מה עלינו לעשות כדי לפנות אותו מהדירה בכמה שפחות הליכים משפטיים?

  השב
 • 12:19, 11 בנובמבר 2013

  לצערי הקשיים של הדייר לאתר דירה אחרת אינם יכולים לבוע על חשבון זכויותיכם להשתמש בדירה כרצונכם ואין הוא יכול לכפות עליכם להמשיך ולהשכירלו את הנכס.

  אשר על כן, ובשלב ראשון יש לכתוב מכתב התראה (רצוי באמצעות עורך דין) המורה לדייר לפנות את הדירה ובמידה שאינה מפנה אותה יעמדו לכם הזכויות לממש את הבטחות שבידכם (שטר חוב או ערבות בנקאית אם ישנה).

  זאת ועוד, אם הוא לא מפנה את הדירה בתוך פרק הזמן הנקוב במכתב יש להגיש תביעה לפינוי המושכר בבית המשפט, כיום ישנו הליך מזורז יחסית לפינוי המושכר אשר כדאי לעשות בו שימוש.

  בביצוע פעולות אלו מומלץ לשכור עורך דין הבקיא בתחום

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

מנהל הפורום: עו"ד שרון אלה כהן

בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר ראשון במשפטים. שותפה במשרד עו"ד אלה כהן עורכי דין העוסק בתחום המ
למידע נוסף

053-9378378 חיוג
הודעה

בעלי נכסים בין אם המדובר בנכס לצורכי מגורים או למטרות עסקיות, משכירים נכסים בשווי של מאות אלפי ולעיתים מיליוני שקלים לדיירים. לעיתים דיירים אלו מפרים את ההסכם בצורות שונות באופן שגורם נזקים לבעלי הנכסים, והדבר מצריך את פינויים. חשוב לדעת כי ההתנהלות מול חוזה שכירות הינה עניין משפטי מורכב מאין כמוהו. מחלוקות בנוגע לפרשנות הסכם שכירות והפרות חוזה למיניהם, מונחות חדשות לבקרים בפני הערכאות המשפטיות. ובמקרים רבים לאור הפרת החוזה מצריכים את פינויו של הדייר. אי לכך, מומלץ שלא להתנהל מול חוזה שכירות ללא קבלת ייעוץ משפטי. פורום פינוי דייר נפתח על מנת לספק מענה משפטי ראשוני לגולשים הזקוקים לסיוע בתחום זה.