פורום פינוי שוכר

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

מנהל הפורום: עו"ד שרון אלה כהן

בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר ראשון במשפטים. שותפה במשרד עו"ד אלה כהן עורכי דין העוסק בתחום המ
למידע נוסף

053-9378378 חיוג
הודעה

בעלי נכסים בין אם המדובר בנכס לצורכי מגורים או למטרות עסקיות, משכירים נכסים בשווי של מאות אלפי ולעיתים מיליוני שקלים לדיירים. לעיתים דיירים אלו מפרים את ההסכם בצורות שונות באופן שגורם נזקים לבעלי הנכסים, והדבר מצריך את פינויים. חשוב לדעת כי ההתנהלות מול חוזה שכירות הינה עניין משפטי מורכב מאין כמוהו. מחלוקות בנוגע לפרשנות הסכם שכירות והפרות חוזה למיניהם, מונחות חדשות לבקרים בפני הערכאות המשפטיות. ובמקרים רבים לאור הפרת החוזה מצריכים את פינויו של הדייר. אי לכך, מומלץ שלא להתנהל מול חוזה שכירות ללא קבלת ייעוץ משפטי. פורום פינוי דייר נפתח על מנת לספק מענה משפטי ראשוני לגולשים הזקוקים לסיוע בתחום זה.

• המשכיר פעל לפי בצע כסף ושלא בתום לב והסתיר ממני מידע המסכן אותי בסכנת מוות ואת הסובבים אותי בשטח ביתי המושכר

מצאתי דירה חדשה המתאימה לי ולמגבלות שלי(נכה צה"ל 90%) המשכיר החתים אותי על חוזה השכירות...

• מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

שלום רב, ראשית אני מבינה שיש באפשרותך לבטל את החוזה ללא שום תשלום על מנת שלא תסכן את עצמך, שנית האם נכתב בחוזה שאין טופס 4 ? חשוב גם בחוזה שכירות לעגן נושאים כגון טופס 4 לתשובה המלאה...

ג גל 00:28, 3 במרץ 2017
    00:28, 3 במרץ 2017
  • חוק יחידות דיור נכנס לתוקף מה הזכויות של השוכר ?

לפני כשבוע התקשר אליי המשכיר והודיע שיש לי שבועיים כדי לפנות את יחידת הדיור. מתגוררת כתשע...

שלום רב, האם בכל 9 השנים לא נחתם בין הצדדים שום חוזה ? אני מאמינה שיש חוזה אחד לפחות שנחתם עם אופציה להארכה ולכן יש לבדוק את הסעיף שמדבר בחוזה על התראת פינוי ולנהוג לפי לתשובה המלאה...

ו ש ורה שוורץ 18:07, 6 בפברואר 2017
    18:07, 6 בפברואר 2017
  • פינוי מושכר - תביעה לא על ידי הבעלים

שלום בתה של בעלת הדירה תבעה אתי על פינוי מושכר. היא ניהלה את כל התקשורת מולי כל השנים בדירה...

שלום רב, מאוד קשה לענות תשובות מדויקת לאור העובדה שחסרים פרטים רבים אך ראשית יש לבדוק מי הבעלים לפי הטאבו והאם יש הערת אזהרה לגבי הבת ? יש לבדוק מכח מה הבת תובעת ? יש ל לתשובה המלאה...

כ ככ 14:14, 2 בינואר 2017
    14:14, 2 בינואר 2017
  • הודעת המשכיר לפינוי דירה עקב טענת הפרת חוזה ללא צו בית משפט

למשיבי הפורום שלום וברכה יש בידי חוזה לשלוש שנים בדירה למגורים. בעל הבית שלח לי הודעה במכתב...

שלום רב, ראשית יש להבין מה ההפרה שבגינה מבקש בעל הדירה פינוי. שנית יש לבחון את החוזה ולהבין מה הפעולות / הצעדים שבעל הדירה יכול לנקוט בעת הפרה. רק לאחר קריאה ולמידה של ה לתשובה המלאה...

י יאיר 18:54, 31 בדצמבר 2016
    18:54, 31 בדצמבר 2016
  • בעל הדירה פגע לי ברכוש

אני נ גרה בדירה שכורה כבר שש שנים יש חצר גדולה יש עץ אורן שה עי יריה החליטה שצריך לגזום בגלל...

שלום רב, בגין הפגיעה בדשא ניתן לתבוע את בעל הדירה. בהנחה שהחוזה מסתיים לא ניתן לחייב אותו להמשיך את השכירות אך עליו לתת הודעה מראש כפי שנקבע בחוזה.

מ מירב 22:10, 16 בנובמבר 2016
    22:10, 16 בנובמבר 2016
  • אי פינוי דירה שנמכרה בעקבות עיכוב בקבלת דירה חלופית.

מה המשמעות המשפטית במידה ומוכר הדירה נשאר בנכס לאחר המכירה מעבר למה שהוסכם בחוזה בניהם בשל...

שלום רב, המשמעות של אי מסירת הדירה במועד מהווה הפרת החוזה אלא אם נכתב בחוזה שישנה אפשרות לעיכוב בפינוי. תשלום שכ"ט לתקופה של לאחר החוזה תאשר את המשך קיום החוזה, אך יש ל לתשובה המלאה...

א ל אורן לויט 23:21, 18 באוקטובר 2016
    23:21, 18 באוקטובר 2016
  • בחוזה אין סעיף יציאה מוקדמת ובעל הבית רוצה שאצא

אתמול בעל הדירה התקשר ואמר שהוא רוצה שנפנה את הדירה. בחוזה אין סעיף יציאה מוקדמת ובעל הבית...

שלום רב, יש לבדוק בחוזה מה מועד הפינוי שמופיע, אם הוא דורש לפנות ונתן התראה של חודש אתה משלם עבור החודש שנתן התראה, השאלה מה נאמר לך בשיחה ? מתי עליך לפנות את הדיר?. ח לתשובה המלאה...

א אייל 16:40, 20 בספטמבר 2016
    16:40, 20 בספטמבר 2016
  • פריצה לדירה ללא ידיעת השוכר

האם מותר לי לפרוץ לדירה בבעלותי ללא ידיעת השוכר לאחר שהשוכר החליף את המנעול על דעת עצמו?

שלום רב, יש לבדוק תחילה את חוזה השכירות מה נקבע שם לגבי כניסתך לדירה. במידה והנושא לא עוגן בחוזה עלי להבין תחילה מדוע אתה רוצה לפרוץ לדירה ? האם לא שולמו תשלומים ? האם לתשובה המלאה...

מ משכיר 11:16, 31 באוגוסט 2016
    11:16, 31 באוגוסט 2016
  • דייר לא מוכן לפנות את הדירה בזמן למרות החוזה ומאיים לתבוע אותי

לפני שנה אני והדייר שהשכיר דירה שלי חתמנו על חוזה. נגמרה השנה ויש לי דייר אחר שאני מעוניין...

שלום רב חוזה בכתב מהווה אסמכתא למה שסוכם בניכם יש צורך לבדוק האם נכתב בחוזה שהוא מבטל כל הסכם אחר שנעשה ? במידה והשוכר לא יפנה את הדירה במועד ניתן לפנות להליך של פינוי לתשובה המלאה...

ע עמיר 10:46, 19 ביולי 2016
    10:46, 19 ביולי 2016
  • צו פינוי מדירה שמי שגר בה לא מוכן לשלם שכירות או להתפנות ממנה

דוד שלי הוריש לי דירה שבבעלותו. לפני 7 שנים בן דוד שלי (לא בן שלו) נכנס לדירה בהיתר של דוד שלי...

שלום רב, בפנייתך לא צוין על שם מי הדירה ? האם קיבלת צו ירושה ? קיים הליך מהיר לפינוי מושכר אך יש לבדוק את כל הפרמטרים בטרם הפנייה.

נ נדב 10:57, 29 ביוני 2016
    10:57, 29 ביוני 2016
  • שבירת חוזה שכירות בגלל הכלב של השוכרת

שלום אני משכירה דירה לבחורה שמחזיקה כלב קטן. הכלב מפריע לשכנים ואני מקבלת הערות לא נעימות....

שלום רב, ראשית יש לבחון בחוזה מה נקבע בסוגיות הבאות : - קיצור החוזה / סיום בטרם הסתיים החוזה - בעלי חיים, האם מותר להחזיק, מה קורה במקרה של נזק אם החוזה הוא חוזה סט לתשובה המלאה...

א אורטל 11:26, 21 ביוני 2016
    11:26, 21 ביוני 2016
  • אופציה להארכת חוזה - מה המשמעות?

שלום לכם. אני בעל דירה, ובסוף חודש הבא מסתיים החוזה של אחת הדיירות. בחוזה שלי איתה רשום:...

שלום רב, יש לבדוק בחוזה כיצד נוסח הסעיף של אופציה להארכה, האם נכתב תקופה מדויקת או שיש הגדרה כללית ? יש לבחון את החוזה היטב

מ מאיר 12:31, 2 ביוני 2016
    12:31, 2 ביוני 2016
  • מסירת מפתחות דירה 1

עזבתי דירה בשכירות, בחתימת החוזה קיבלתי 2 מפתחות לדירה ומהם שיכפלתי עוד. האם בעזיבת הדירה אני...

ר ראובן 13:07, 29 בפברואר 2016
    13:07, 29 בפברואר 2016
  • פינוי שאריות חפצים לאחר עזיבת דירה

שלום! בבעלותי דירה השוכרים שלי הפסיקו לשלם חשבונות. מפה לשם, כעת הם הודיעו לי שהם עזבו את...

• מנהל הפורום:עו"ד אברהם חדידה

שלם שמואל לא ברור משאלתך האם הם הפסיקו לשלם את השכירות? האם ישנה אפשרות על פי החוזה לצאת בהודעה מראש והאם זה צריך להיות בכתב?בכל מקרה אם אתה רוצה להוציא את השוכרים שלך צ לתשובה המלאה...

ש ג שמואל ג 05:43, 10 בפברואר 2016
    05:43, 10 בפברואר 2016
  • חודש שהשוכר מתחמק ממני ולא משלם לי שכירות וחשמל

שלום החתמתי על שכירות בחור שגר אצלי חצי שנה. בסיכום בע"פ וגם בחוזה כתוב שתשלום שכר הדירה...

רענן שלום לפי מה שכתבת אכן קמה לך עילת פינוי של השוכר. אין לך אפשרות להיכנס לדירה ולהחליף מנעול, מה שניתן לעשות הוא להגיש תביעה לפינוי מושכר. ורק לאחר מכן אם ייקבע כך לתשובה המלאה...

ר רענן 11:44, 4 בפברואר 2016
    11:44, 4 בפברואר 2016
  • פינוי מושכר באמצע חוזה

שלום רב, אני שוכר דירה ורוצה לצאת באמצע חוזה,יש סעיף שאומר שבהתרעה מראש בכתב ניתן לעשות את...

שלום מאור צריך שיהיה בכתב,

מ מאור 19:51, 2 בפברואר 2016
    19:51, 2 בפברואר 2016
  • פינוי שוכר שגר בביתי ללא חוזה שכירות

יש לי שוכר אשר גר בביתי (בית פרטי) ללא חוזה שכירות אני מבקש להוציאו כיצד?

ר ג רוני גבאי 13:52, 27 בנובמבר 2015
    13:52, 27 בנובמבר 2015
  • רעש ממכון כושר שמפריע לשוכר שלנו

שלום רב, אנו משרד המשכיר חלק מהנכס לשוכר. בסמוך אלינו נפתח חדר כושר והרעש מהמשקולות מטריד...

ר רון 05:55, 24 בנובמבר 2015
    05:55, 24 בנובמבר 2015
  • דייר לא משלם דמי שכירות

בדירה שאני משכיר יש לי דייר שלא משלם דמי שכירות בטענה שעוד מעט יהיה לו כסףץ כך זה נמשך מהיום...

מ ד מנו דויד 13:47, 12 בנובמבר 2015
    13:47, 12 בנובמבר 2015
  • פגיעה במבנה חובת שוכרים?

השכרתי לזוג עם ילדים בית פרטי. במהלך השכירות מסיבה כלשהי כבל החשמל של חברת החשמל המחובר לבית...

א אריק 23:00, 10 באוקטובר 2015
    23:00, 10 באוקטובר 2015
  • עלות תביעת פינוי דייר בשכירות

שבוע טוב מחפשת עורך דין התמחות בפינוי דייר בשכירות. מה העלות של תביעה לפינוי מושכר?

ה הדסה 22:12, 10 באוקטובר 2015
    22:12, 10 באוקטובר 2015
  • הוספת מרפסת בדירה שכורה

צריך להיות כתוב בשורה הראשונה "עד סוף יולי 2016" ולא כפי שנכתב.

נ נינה 07:59, 10 באוגוסט 2015
    07:59, 10 באוגוסט 2015
  • בניית מרפסות בבניין שבו דירה מושכרת

אני משכירה דירה למשפחה וזכותה להתגורר בה בשכירות בלתי מוגנת עד סוף יולי 2015. דיירי הבית...

נ נינה 07:51, 10 באוגוסט 2015
    07:51, 10 באוגוסט 2015
  • שאלה בקשר לעזיבת דירה לפני תום חוזה

שלום רב, מדצמבר 2013 עברתי לגור ביחידת דיור באילת, ללא חוזה ושילמתי את סכום שכר הדירה שסוכם...

א אנה 13:26, 8 באוגוסט 2015
    13:26, 8 באוגוסט 2015
  • פינוי שוכר שלא משלם שכירות והרס את הריהוט שבדירה

שלום, יש לנו שוכר שלא משלם סדיר את השכירות, וכמו כן מקלקל את הרהיטים בדירה(הרהיטים שייכים...

ר רחלי 08:43, 16 ביולי 2015
    08:43, 16 ביולי 2015
עמוד מתוך4